Już od dłuższego czasu widoczne są nowe wymagania dla maszyn i urządzeń, choćby coraz większe zapotrzebowanie na energię przy jednoczesnym coraz większym nacisku na energooszczędność i kompaktowość.
Odpowiedzią na te nowe oczekiwania jest system Ri4Power, który pomimo zminimalizowanego przekroju szyn miedzianych umożliwia osiąganie prądów znamionowych do 6300 amperów.
„Zwiększenie natężenia prądu nie wymagało większej przestrzeni – wręcz przeciwnie. Mamy o 20 procent mniej powierzchni przy tej samej funkcjonalności”, wyjaśnia Jörg Kreiling – szef Działu Zarządzania Produktami Power Distribution w Rittal. „Im mniej miedzi instalujemy, tym większą uzyskujemy redukcję kosztów, ponieważ miedź jest drogim surowcem”, podkreśla zalety Kreiling – „Oczywiście urządzenia przeszły pełny proces weryfikacji konstrukcji i zostały przebadane pod kątem wszystkich ważnych norm”.
Do głównych zalet Ri4Power Rittal należą:
VX25 Ri4Power ułatwia proces budowy od montażu, przez inżynierię, aż po prace konserwacyjne. Rozdzielnie można szybko projektować w połączeniu z nową wersją oprogramowania Rittal Power Engineering. Użytkownicy potrzebują określić jedynie niewielką liczbę warunków ramowych i w ten sposób mogą konfigurować certyfikowane rozdzielnie. Obsługa systemu jest bardzo intuicyjna, poza tym daje się on integrować z Eplan Electric P8, Microsoft Excel oraz importem i eksportem danych.
VX25 Ri4Power pozwala użytkownikowi na monitorowanie pracy rozdzielni za pomocą interfejsu IoT. Można do niego podłączyć różne czujniki, np. do kontroli temperatury oraz wilgotności albo do pomiarów napięcia, prądu i mocy. Zebrane dane można przesyłać poprzez sieć Ethernet do systemu nadrzędnego, gdzie zostaną zwizualizowane. Dzięki temu, że analiza danych może odbywać się także w chmurze, można w ten sposób przeprowadzać również analizy dotyczące optymalizacji z każdego miejsca.